Are you still there? Een ruime dertig jaar na het jaar 1984 kijkt Big Brother inmiddels daadwerkelijk mee. Onderwerpen als privacy en cybersecurity zijn dan ook ‘hot’, maar hoe blijf je op de hoogte? Een poging tot een overzicht van welke kanalen, websites en mensen je moet volgen op het gebied van security.
Vers van de pers
Huh, Twitter? Ja, want anno 2019 is het Twitter nog altijd springlevend. Twitteraars die vertellen dat ze naar de wc gaan zijn er nog steeds, maar het leeuwendeel van deze soort is inmiddels vertrokken. Wat rest is een platform waarop je eenvoudig de auteurs achter artikelen die jou boeien in 1 feed kunt ontvangen. Zeker wanneer deze mensen schrijven over een alledaags online fenomeen als cybersecurity. Enkele nuttige accounts om te volgen zijn:
Daniël Verlaan – Techjournalist bij RTL Nieuws. Vastgemaakte tweet: Laat je niet hack maken. Behoeft verder geen introductie denken wij zo.
Bits of Freedom – Zij strijden dagelijks voor jouw internetvrijheid. Vrijblijvend te volgen op Twitter, maar aanmelden voor (een van) de drie ijzersterke nieuwsbrieven kan ook geen kwaad.
BuiteNLand – We hadden hier heel pretentieus wat namen uit dit lijstje kunnen bespreken. Dat is alleen nogal omslachtig. Het betreft een lijst van 21 (Engelstalige-)Twitteraccounts van cybersecurityprofessionals opgesteld door SentinelOne. De keuze is reuze, maar in ieder geval aan jou!
Behalve dat er natuurlijk veel kanalen, websites en mensen te volgen zijn op het gebied van security, zijn er ook veel vacatures in te vinden. Benieuwd naar de mogelijkheden? Neem even een kijkje bij onze Security-vacatures! Misschien kom jij binnenkort ook wel langs in onze ‘Who to follow’-lijst!